Bir sırt çantalı daha mı?

2017 yılı benim için gezisi bol bir yıl olmuştu. Hep aklımdaydı Instagram’da ayrı bir hesap açayım, yazdıklarımı paylaşacağım da bir blogum olsun vs. Emin olun blog yazmak ne kadar zor bir iş biliyorum. Daha önce blogspot ve wordpress’te sinema blogu ve kişisel blog yazma tecrübelerim oldu. Aylaklık yıllarımdaki özveriyi gösteremeyip, blogu güncel tutamamak ne hazin bir histir bilirim. Ama gezmek bambaşka bir tutku. Ve gezerken blog yazılarından çokça faydalanan biri olarak deneyimlerimi paylaşmanın iyi olacağı düşüncesiyle buradayım.

Neden Sırt Çantamdan Hatıralar derseniz? Blogu ve instagram hesabını açarken benaygeziyor gibi basit bir isimle yola çıkmıştım 2018’in başında. Gezdikçe ve paylaştıkça, bu ismin gezmekle ilgili tutkumu tam yansıtmadığı kanısına vardım. Şimdiye kadar sınırları aşarak gittiğim 13 ülke ve 24 şehirde yanımdan ayırmadığım yadigar sırt çantam, çoğunu bloga girmesem de oraya buraya uçmasın diye tutuşturduğum notlarım, tabana kuvvet gezdiğim sokaklar düşünülünce Sırt Çantamdan Hatıralar ismi gezenti ruhuma daha çok yakıştı sanki?

Gezmeye dair uzunca bir  listem var tabi! Henüz sırt çantamdan hatırası çıkmayan, geriye adımlarımı bırakamadığım ama adımlamak için yanıp tutuştuğum kilometrelerce yol var. Bakalım yol bize neler gösterecek…